Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nechť vám tato sekce poslouží jako místo pro vyřčení všech vašich přání, proseb, dotazů, otázek, dodatků, doplňků, přídavků a připomínek. Jednoduše - diskuze.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Fytoestrogeny

(Pet, 9. 11. 2007 11:51)

Miloši, při svém pátrání po estrogenech v potravinách jsem získala tento odkaz: http://www.medicina pro praxi.cz/pdfs/med/2004/01/05.pdf Zasílám Vám jej pro info. Mohlo by Vás to zajímat a třeba se Vám to bude hodit. Pojednává se zde o fytoestrogenech, které jsou, jak již název napovídá, rostlinného původu. Jejich vlastnosti a účinky jsou velmi podobné estrogenu. Píše se zde o jejich využití v období klimakteria.

Estrogen

(Miloš, 7. 11. 2007 15:47)

I vysoký obsah pohlavních hormonů v krvi lze omezit nebo kontrolovat léky. Nevím sice jaká je indikace a zda se vůbec hodí takto malým dětem, ale za optání to stojí.
Kouknu se na to do literatury - když něco zjistím, vystavím to samozřejmě ihned na webu (mám teď cosi odborného - samá latina, moc tomu nerozumim, ale něco zkusim najít).
Jinak přeju hodně štěstí při hledání a dcerce co nejméně komplikací.

Vaječníky malé holčičky

(Pet, 7. 11. 2007 12:36)

Narazila jsem na tyto stránky více méně náhodou a napadlo mě,že někdo z jejich návštěvníků, by mi mohl poradit a odpovědět na otázky, nebo mě alespoň nasměrovat. Předem Všem moc děkuji.Mám 3 letou dceru, které před rokem lékaři vyoperovali vaječník. Příčinou bylo torze. Na druhém ovariu byly na kontrolním vyšetření po 2 měsících od operace nalezeny 3 větší folikuly. V současné době je cysta jen 1, avšak vaječník vypadá jako u pubertání dívky. Léčitelem nám bylo doporučeno vyloučit ze stravy kuřecí maso pro vysoký obsah hormonů. Lékaři nám to potvrdili až po našich četných dotazech. Navíc nám bylo řečeno, že nemáme dávat potraviny se zvýšenou hladinou estrogenu. Já teď marně brouzdám po netu a hledám, které to poraviny obsahují estrogen, či jiné ženské pohlavní hormony, avšak marně. Můžete mi, prosím, poradit, případně se vyjádřit k celému případu? Připadá mi, že ani lékaři si s tím neví rady, nechápou, co že za problémy má tak malá holčička. Za všechny odpovědi budu moc vděčná, neboť čeho se člověk nedopátrá sám, to, bohužel, neví. A pokud se nenajde nikdo, kdo by mohl poradit, tak alespoň já chci tímto vzkázat všem: Dejte si pozor na kuřecí maso. Všude se dočtete, jak je zdravé, málo tučné, bla bla bla. Proč je ale na našem trhu nejlevnější? Proč kuřátko tak rychle vyroste? Je plné antibiotik a hormonů a citlivějším lidem může opravdu vážně uškodit. Díky všem. A díky Milošovi.

Nemáš zač, Jani.

(Miloš, 4. 11. 2007 20:47)

Ale ať už tato stránka pomůže komukoliv a čemukoliv, byl bych moc rád, kdyby mi svůj názor napsal sem.

Nebudu se tím chvástat, nebudu to ukazovat mamince... je to z čistě praktických důvodů - obsah diskuze a příklady vašeho využití této stránky se objeví v pokračování mojí ročníkové práce.

Děkuju moc

Díky?!

(Janulinka.91, 4. 11. 2007 14:57)

Moc díky za tuhle stránku moc mi pomohla k mé práci na zdrávce?!Nemusím se bát že bych prolítla ze somatologie?!Dík moc

Doktor? Ne!

(Miloš, 25. 10. 2007 21:38)

K medicíně to mám ještě daleko, jsem ouplně obyčejnej středoškolák (7. ročník osmiletého gymnázia).
A proč mě to zajímá? Vlastně ani nevim, přišel jsem k tomu jako slepej k houslím. Chodit spát vyřízenej v jedenáct mi nestačilo, tak teď chodim spát mrtvej a doslova za pět minut dvanáct...

Ahoj Miloši

(mayambo -www.mayambo.estranky.cz, 23. 10. 2007 16:26)

ahoj, tak jsem se přišla teda podívat na tvé stránky, sice jsem se nenudila, ale jsem tu :-D, máš určitě zajímavé stránky...takové midické, ty si doctor nebo se učíš na medinu?? a proč tě tak zajímají hormony, že o nich máš stránku?, neříkám, že to není zajímavý, celkem originální ;-)

super

(Lenka, 19. 10. 2007 21:53)

Stránky mi moc pomohly v přípravě na test a hlavně v pochopení této problematiky.Je to napsané stručně a hlavně srozumitelně.Moc dík.Přeju hodně úspěchů v dalším působení.

Ano!

(Miloš, 17. 10. 2007 19:25)

Děkuji za pochvalu Pavlo, přesně k tomu jsou stránky určeny. Je-li něco, co bys potřebovala nebo co ti chybí, rád doplním.

Pěkné

(Pavla, 17. 10. 2007 8:35)

Stránky jsou fajn,pomůžou při získávání informací i pro středňáky.Díky.

Tak jak se vám tu líbí?

(Miloš, 16. 10. 2007 22:20)

Od 10.10.2007 jsou stránky oficiálně spuštěny. Příspěvky a fotografie budou samozřejmě nadále přibývat.

Je něco co bych mohl vylepšit a upravit? Napište mi to sem, upřímně a kriticky. Za každou odhalenou chybu jsem rád.
Patří sem kladné i záporné hodnocení, připomínky a dotazy (které rád zodpovím). Prostě všechno co vás jen napadne.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13